Teated

Hiiumaa Haigla palub COVID-19 riskipiirkonnast saabunud haigustunnustega inimestel EMO-sse mitte tulla
01.03.2020

Erakorralise meditsiini osakonda (EMO) ei tohiks pöörduda COVID-19 ehk koroonaviiruse piirkonnast tulnud inimesed, kellel ilmnevad haigusele iseloomulikud tunnused (köha, nohu, palavik). Kõigepealt tuleb telefoni teel nõu pidada oma perearstiga, helistada perearsti nõuandeliinile 1220 või hädaabinumbril 112.

 

"Kui olete hiljuti naasnud koroonaviiruse riskipiirkondadest ja teil ilmnevad haigustunnused nagu köha, nohu, palavik, siis palume mitte tulla EMO-sse, pidage kõigepealt telefoni teel nõu oma perearstiga, helistage perearsti nõuandeliinile 1220 või hädaabinumbril 112, sealt saate edasised käitumisjuhised. Vajadusel viiakse patsient kiirabiga haiglasse. Erakorralise meditsiini osakonda pöördudes võib viirus edasi levida," rõhutas Regionaalhaigla ülemarst-juhatuse liige prof Peep Talving.

 

Riskipiirkonnad 27.02.2020 seisuga on Hiina Rahvavabariik ja Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmont regioonid), Iraan, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea (www.terviseamet.ee).

 

Viirushaiguse sümptomitega ei tohi patsiente haiglas külastada

Kuna Eestis on levimas ka erinevad hooajalised viirused sh gripp, palume haiglas viibivaid patsiente külastada võimalikult vähe. Kindlasti ei tohi haiglasse lähedasi külastama tulla mistahes viiruse sümptomitega, sest nii võib seada niigi nõrga immuunsüsteemiga patsientide tervise ohtu. Samuti tuleb loobuda lähedaste külastamisest haiglas, kui olete ise terve, kuid koduste seas on viirushaiguste sümptomitega inimesi.

 

Allikas: Põhja- Eesti Regionaalhaigla